HR Tech drogą do większej elastyczności miejsca pracy

Technologia HR to narzędzie, które określa m.in. sposób zarządzania wydajnością pracowników i komunikowania się z nimi. Dawnej odbywało się to za pomocą narzędzi takich jak arkusze kalkulacyjne czy dokumenty papierowe. Obecnie pracownicy mają dostęp do większości informacji online, a coraz więcej obszarów jest automatyzowanych. W rezultacie wiele procesów jest bardziej wydajnych i opłacalnych niż kiedykolwiek wcześniej. Przyjrzyjmy się zatem zaletom poszczególnych narzędzi ułatwiających pracę zespołu HR i całej firmy.

Technologia w HR

Twoi pracownicy są najcenniejszymi aktywami. Jednym z kluczy do sukcesu jest określenie ich umiejętności zawodowych i dopasowanie do nich odpowiednich zadań, a także zatrzymanie ich talentu poprzez zapewnienie im swobody pracy. Aby stworzyć elastyczne miejsce pracy, będziesz potrzebować wydajnych menedżerów i utalentowanych pracowników, którzy potrafią podejmować inicjatywę w szybko zmieniającym się środowisku. Przygotowanie właściwego środowiska nie obejdzie się bez odpowiednich rozwiązań – jednym z nich jest platforma e-learningowa. Aby odpowiednio przygotować się do przygotowania procesu wdrożenia musisz dobrze zapoznać się z potrzebami każdego pracownika i zadbać o to, aby mieli oni jak najlepsze zdanie o Twojej firmie.

Nowy styl pracy, nowe zespoły

Rozpoczęcie nowego projektu bardzo często idzie w parze z koniecznością zatrudnienia nowych pracowników. Jak nietrudno się domyślić, jest to proces czasochłonny i trudny. Trzeba przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne, testy i oceny, zaplanować proces wprowadzania pracowników na stanowiska pracy, a w razie potrzeby zapewnić im dodatkowe kursy doszkalające. Szkolenia wymagają odpowiedniej organizacji, szczególnie jeżeli chodzi o wdrożenie dużej ilości nowych osób. Coraz więcej osób docenia pracę w formie zdalnej, dlatego dobrze jest dostosować procesy szkoleniowe do potrzeb nowego zespołu. Platforma do onboardingu jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego pracodawcy, który chce maksymalnie usprawnić proces zatrudnienia. Dzięki niej nowe osoby mają stały dostęp do wiedzy z różnych zakątków świata.

Zdalny proces onboardingu – szybkie szkolenie nowych pracowników

Proces zdalnego wdrażania nowego pracownika jest powszechnie stosowany w organizacjach, które mają rozproszone zespoły. Odpowiednio zaprogramowana platforma do onboardingu może umożliwić efektywną pracę zdalną z każdego miejsca na świecie. Taką elastyczność docenią wszyscy młodzi pracownicy, którzy obecnie są motorem napędowym większości przedsiębiorstw. Rozproszony zespół znacznie prościej jest szkolić przy użyciu jednego dedykowanego narzędzia. Każdy nowy pracownik z pewnością doceni swobodny dostęp do wszystkich niezbędnych informacji. Odpowiedni system to klucz do swobody, elastyczności i jeszcze wyższej efektywności.

Większa efektywność (zalety technologii)

Zatrudnianie nowego pracownika wymaga odpowiedniej organizacji procesu szkoleń. Dobry onboarding nie tylko pozwala pozyskać wiedzę w ramach wykonywanych obowiązków. To przede wszystkim doskonałe narzędzie do pozyskiwania danych w zakresie funkcjonowania firmy. Oto kilka zalet stosowania systemu onboardingowego:

 • umożliwia zacieśnienie relacji poszczególnych działów,
 • informacje przechowywane są w sposób bezpieczny w chmurze,
 • z rozwiązania mogą korzystać wszyscy,
 • pozwala na zwiększenie jakości obsługi klientów,
 • gromadzi treści przydatne dla różnych zespołów,
 • angażuje pracownika jeszcze bardziej do korzystania ze szkoleń,
 • jest oszczędnością czasu,
 • usprawnia onboarding każdego nowego pracownika,
 • wyróżnia organizację na tle innych firm,
 • daje każdemu pracownikowi poczucie niezależności i elastyczności.

  Aby wszystko w firmie działało zgodnie z założeniami, niezbędne jest podjęcie odpowiednich kroków. Zaangażuj swoich pracowników w proces tworzenia nowych rozwiązań. Zapytaj na czym im najbardziej zależy i na tej podstawie zabierz się za opracowanie świeżych, ciekawych rozwiązań. Takie działanie nie tylko podniesie jakość szkolenia, a także wpłynie pozytywnie na zaangażowanie obecnie pracujących osób.

Platforma e-learningowa – narzędzie przyszłości

Jak zapewnić nowym pracownikomi wciągające szkolenie, gdy nie są oni fizycznie obecni w firmie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: z pomocą odpowiedniej platformy do onboardingu! Znacznie przyspiesza ona wszystkie etapy wdrożenia i pozwala na rozpoczęcie nauki już od pierwszych dni. Zdalny onboarding zapewnia pracownikom wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego działania. Udostępniane materiały powinny być czytelne i przygotowane z należytą starannością. Treści szkolenia powinny być angażujące, ciekawe i możliwie jak najbardziej konkretne. Najlepszą decyzją jest inwestycja w platformę do onboardingu przygotowaną przez profesjonalistów, na przykład zespół Skillveo!

Wdrożenie pracownika wymaga czasu. Rozumiemy, że chcesz, aby trwało ono jak najkrócej, jednak musisz wiedzieć, że bez właściwych narzędzi będzie to niemożliwe. Odpowiednie przygotowanie szkoleń wymaga uruchomienia pewnych procesów. Z pomocą odpowiedniej platformy będziesz w stanie osiągnąć swój cel znacznie szybciej, niż może Ci się to wydawać! Spraw z nami, aby wdrożenie pracownika w Twojej firmie było możliwie jak najbardziej efektywne i odpowiednio zaplanowane.

Proces onboardingu nigdy nie był tak prosty! Przekonaj się o tym na własne oczy – wypełnij formularz na stronie: https://skillveo.com/

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.