MS Excel – wykresy

O czym jest kurs?

Kurs to teoretyczne i praktyczne omówienie opcji, jakie daje arkusz kalkulacyjny. Skupia się zarówno na tworzeniu prostych, podstawowych wykresów, jak i tych bardziej skomplikowanych i rozbudowanych.

Do kogo kurs jest skierowany?

Kurs przeznaczony jest dla:

  • osób chcących nauczyć się jak tworzyć czytelne wykresy,

  • menadżerów, którzy przygotowują raporty,

  • każdego, kto chce przyspieszyć swoją pracę i wnieść ją na jeszcze wyższy poziom.

Czego się nauczysz?

  • Tworzenia i formatowania wykresów,
  • Budowy wykresów przestawnych,
  • Konstruowania czytelnych graficznych interpretacji danych, które sprawdzą się w niejednym służbowym raporcie.

Co znajdziesz w kursie?

16 lekcje wideo
o długości 1 h

16 zadań
do samodzielnego wykonania, 

Certyfikat zakończenia kursu Skillveo

Możesz go pobrać w formacie PDF, wydrukować lub udostępnić w inny sposób.

Możesz go automatycznie zaprezentować na profilu LinkedIn
w sekcji “Certyfikaty i licencje”,

Wypróbuj za darmo

Wypełnij i wyślij formularz, nasi eksperci
przygotują dla Ciebie dostęp do platformy Skillveo

Skillveo formularz

Etap 1 z 3

Mateusz Hauschild

Sylwetka trenera

Mateusz Hauschild to szkoleniowiec specjalizujący się w prowadzeniu kursów online z zakresu Excela.

To doświadczony ekspert, który posiada głęboką wiedzę na temat tego popularnego programu do analizy danych i tworzenia arkuszy kalkulacyjnych.

Zajmuje się nauczaniem uczestników praktycznych umiejętności i technik związanych z wykorzystaniem Excela w biznesie, finansach, księgowości i innych dziedzinach.

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu Mateusz pomógł setkom uczestników zwiększyć swoje umiejętności w obszarze Excela, a także przynieść korzyści zarówno w ich życiu zawodowym, jak i osobistym.

MS Excel: wykresy - opis kursu

Czego dowiesz się z kursu MS Excel - wykresy

Kurs został stworzony, aby nauczyć Cię tworzenia efektywnych wykresów w arkuszy kalkulacyjnym. Opanowanie umiejętności tworzenia i formatowania wykresów pozwoli Ci wnieść swoje raporty i prezentacje na wyższy poziom. Przybliżymy Ci najciekawszy typ wykresu, a także powiemy co zrobić w przypadku konieczności zestawienia ze sobą dużej serii danych.

Tworzenie wykresów w programie Excel

Kurs koncentruje się na teoretycznym i praktycznym omówieniu różnych opcji dostępnych w arkuszu kalkulacyjnym, które pomogą Ci tworzyć czytelne i atrakcyjne wykresy. Zaczynając od prostych, podstawowych wykresów, aż do bardziej skomplikowanych i rozbudowanych, kurs wprowadzi Cię w świat tworzenia i formatowania wykresów w Excelu.

Poznasz tajniki tworzenia każdego typu wykresu. Dowiesz się, gdzie znajduje się narzędzie do tworzenia danych oraz jak wybrać odpowiednią opcję do Twoich potrzeb. Kurs przeznaczony jest dla użytkowników dowolnej wersji arkusza kalkulacyjnego (Excel 2013, Excel 2016, Excel 2019, Excel 2021, Excel dla Microsoft 365).

Czytelny wykres niezależnie od tego, co chcesz przedstawić!

Szkolenie jest skierowane do różnych grup osób. Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć czytelne wykresy, które przyciągają uwagę i prezentują dane w sposób efektywny, ten kurs jest dla Ciebie. Bez względu na to, czy jesteś menedżerem, który przygotowuje raporty i prezentacje, czy po prostu chcesz przyspieszyć swoją pracę i wnieść ją na wyższy poziom, ten kurs dostarczy Ci wartościowych umiejętności.

Tytuł wykresu, tytuły osi, dane na wykresie i wiele innych

W trakcie szkolenia zdobędziesz różnorodne umiejętności związane z tworzeniem i formatowaniem wykresów w Excelu. Oto niektóre z głównych tematów, które będziesz zgłębiać:

  • Tworzenie i formatowanie wykresów: Nauczysz się tworzyć różne rodzaje wykresów, takie jak wykresy słupkowe, kołowe, liniowe czy wykresy punktowe.
  • Budowa wykresów przestawnych: Poznasz techniki tworzenia wykresów przestawnych, które pozwalają na dynamiczne prezentowanie i analizowanie danych.
  • Interpretacja danych poprzez wykresy: Kurs pomoże Ci w konstrukcji czytelnych graficznych interpretacji danych, które będą się sprawdzać w różnych służbowych raportach i prezentacjach.

Oprócz tego, dowiesz się, jak wprowadzać zmiany na wykresie. Poznasz, co może znajdować się na osi poziomej oraz osi pionowej. Przedstawimy Ci także opcje wyświetlania linii trendów w polu wykresu, na którym pracujesz.

Wykres przebiegu w czasie, wykresy przestawne i inne

Większość osób nie zna wszystkich typów wykresów dostępnych w MS Excel. Najpopularniejszym z nich bez wątpienia jest wykres słupkowy. Jednak to nie jedyna opcja, z której można skorzystać! Aby przedstawić zbiór danych można wykorzystać na przykład wykres bąbelkowy lub kołowy. O ich szczegółach powiemy w naszym szkoleniu.

Korzystaj z pakietu office w pełni wybierz kurs z programu Excel od Skillveo!

Obserwuj nas

Everuptive sp. z o.o.
z siedzibą w Krakowie,
ul. Fabryczna 1,
31-533 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie,
XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
kapitał zakładowy: 8.300 PLN,
KRS: 0000398401,
NIP: 6762449233,
REGON: 12241994800000

Skillveo © 2023 | Design and coding by Brandobry