Digitalizacja szkoleń BHP dzięki platformie do zdalnego onboardingu

Szkolenia BHP online to większa elastyczność, oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz zlecać ich przygotowania zewnętrznym firmom. Platforma do zdalnego onboardingu, taka jak Skillveo, pozwoli ci to zrobić samodzielnie lub we współpracy z zespołem Skillveo. Nie ogranicza Cię branża ani rodzaj szkolenia: na platformie możesz umieścić zarówno szkolenia wstępne, jak i okresowe.

Paperless: procesy HR online

Dziś wiele spotkań firmowych czy rekrutacji odbywa się w 100% zdalnie. Również dokumenty, takie jak umowy, zaświadczenia czy wnioski przekazywane są drogą elektroniczną. Podobnie jest ze szkoleniami BHP, które także mogą odbywać się online. Coraz więcej firm decyduje się na digitalizację szkoleń BHP, ponieważ wiąże się to z wieloma korzyściami. Cyfrowe rozwiązania w HR to również duża oszczędność czasu, który możesz poświęcić na przygotowanie innych szkoleń (które później również można przeprowadzić online) czy działania Employer Brandingowe.

Zdalne szkolenie BHP to przede wszystkim szybkość i elastyczność

Nie musisz zbierać nowych pracowników w grupy i rezerwować sali. Możliwość zrobienia szkolenia zdalnie będzie ułatwieniem zarówno dla firmy, jak i dla pracowników. Zamiast uczestnictwa stacjonarnego, otrzymają dostęp do platformy i będą mogli zrealizować szkolenie BHP online o dowolnej porze. Mogą wykonać je nawet w domu, bez konieczności stawiania się w miejscu pracy. Od nich zależy również, czy przerobią cały materiał na raz, czy podzielą go sobie na mniejsze części i przyswoją w różnych odstępach czasu. Podobnie z testami: swoją znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy uczestnicy szkolenia sprawdzą o dowolnej porze. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które potrzebują wrócić do niektórych zagadnień, żeby je powtórzyć i lepiej zapamiętać.

Jedna platforma, wiele możliwości

Co prawda na rynku znajdziesz gotowe szkolenia BHP. Czy jednak będą one odpowiednio przygotowane pod potrzeby Twojej firmy? To wątpliwe, dlatego najlepiej jest stworzyć własne. Myślisz, że to trudne i czasochłonne? Nic bardziej mylnego. Rozwiązania na platformie Skillveo pozwalają nie tylko na zrobienie zdalnego onboardingu pracowników czy wytyczania ścieżek kariery. Możesz również tworzyć szkolenia, w tym te z zakresu BHP. Nasz zespół pomoże Ci w kreacji materiałów multimedialnych na platformę albo ułożymy szkolenie BHP według Twoich wytycznych. Więcej o możliwościach wykorzystania platformy dowiesz się tu: https://www.youtube.com/watch?v=Y5nBap20wos&t=24s

Szkolenia BHP online: przygotowanie i aktualizacje

Masz gotowe materiały dla uczestników? Z łatwością je zdigitalizujesz. Dzięki specjalnie przygotowanym rozwiązaniom IT, możesz w łatwy sposób przygotować treści szkoleniowe czy testy. Nie musisz również martwić się o aktualność materiałów. Gdy zmienią się przepisy, wytyczne czy inne elementy szkolenia konieczne do zmiany, szybko zaktualizujesz je na platformie. Samodzielnie i bez konieczności zamawiania bądź organizowania zupełnie nowego szkolenia. W każdej chwili możesz również dodać kolejne informacje do kursu lub wymienić niektóre materiały, w tym na przykład testy wiedzi o BHP.

Szkolenia online szczególnie docenią Millenialsi i Pokolenie Z

Nowe pokolenie pracowników ceni sobie wykorzystanie technologii w pracy, elastyczność, mobilność i kontrolę nad swoim trybem pracy. Jeśli członkom zespołu dasz do dyspozycji narzędzia online i materiały szkoleniowe, do których będą mogli wracać w dowolnym momencie, możesz mieć pewność, że w oczach najmłodszych pracowników Twoja firma zyska jako dobry pracodawca. Szkolenia BHP przez internet to dla nich duże udogodnienie i znak, że organizacja stawia na nowoczesne rozwiązania.

Chcesz przygotować szkolenie BHP online samodzielnie? Wypełnij formularz i dowiedz się, jak to zrobić: https://skillveo.com/#kontakt

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.