Jak działa platforma Skillveo?

„Miarą sukcesu nowoczesnych organizacji jest to, jak szybko ich pracownicy potrafią zdobywać nowe umiejętności, przyswajać informacje oraz dostosowywać się do zmian”. To zdanie coraz częściej jest powtarzane w internecie gdy mowa o skuteczności rozwijających się firm. Nie bez powodu – tempo zmian w tym, jak pracujemy jest z dekady na dekadę coraz większe. I będzie jeszcze szybsze, zmieniając się wraz z przemianami technologicznymi. Co to dla nas znaczy? Aspektów jest wiele, ale jednym z najważniejszych jest przeniesienie coraz większej liczby działań do online’u.

Chociaż wielu z nas pamięta jak przez mgłę korzystanie z wiedzy przed dostępem do internetu, tak zmiany, które zaszły w samych treściach dostępnych online są ogromne. Mamy dostęp do mnóstwa rozwiązań pozwalających na zdobywanie wiedzy samodzielnie, chociaż czasem ciężko może nam przyjść wybranie optymalnego rozwiązania. Wyzwanie jest jeszcze większe kiedy chcemy wprowadzić rozwiązanie, którego używałby regularnie cały nasz zespół pracowników naszej organizacji. W tym celu najlepiej okazują się sprawdzać platformy zarządzania wiedzą. Dostępne są najczęściej webowo i pozwalają na wgranie całych zestawów szkoleń np. w formie video, a następnie przetestowanie zdobytej wiedzy. Taką platformą jest Skillveo. Jak można ją wykorzystać?

Czym jest Skillveo?

Skillveo to w najprostszych słowach – platforma online do zarządzania wiedzą w organizacji. To narzędzie pozwala przede wszystkim na podnoszenie i wyrównywanie kompetencji pracowników. Dzięki formie online i dostępności w przeglądarce, platformy można nie tylko używać w dowolnym miejscu i o każdej porze, ale też na każdym urządzeniu obsługującym przeglądarkę. W ten sposób Twój zespół może zdobywać niezbędne kompetencje również na home office, dojeżdżając tramwajem do pracy czy też po godzinach. Dostępność kursów daje znacznie więcej możliwości, niż tylko doszkalanie twardych kompetencji zawodowych. To przede wszystkim sposób na wygodny dostęp do skoncentrowanej wiedzy całej organizacji, dzięki czemu nie trzeba znać na pamięć każdej procedury obowiązującej w firmie.

Takie skupienie informacji na jednej platformie umożliwia wdrożenie jeszcze jednego korzystnego dla firmy rozwiązania – automatyzacji onboardingu. To rozwiązanie zyskuje coraz mocniej na popularności dzięki ogromnej redukcji kosztów, wynikającej z zaoszczędzonego czasu zespołu, który wdraża nowego pracownika. Odpowiednio przeprowadzony onboarding ma ogromny wpływ na zaangażowanie nowej osoby i jakość jej pracy w przyszłości. Często ze względu na mnóstwo innych zadań o wyższym priorytecie wprowadzenie nowego pracownika może być zaniedbane. Wykorzystanie do wdrożenia nowej osoby takiej platformy jak Skillveo pozwala na utrzymanie stałego poziomu onboardingu i daje pewność, że wszystkie kluczowe informacje zostały przekazane nowemu pracownikowi.

Taka optymalizacja szczególnie sprawdza się w zespołach rozproszonych. Przez wprowadzenie jednej, przystępnej w użyciu bazy wiedzy dostępnej online, przepływ informacji staje się znacznie sprawniejszy. W ten sposób można zawsze przekierować pracowników zdalnych do zbioru informacji na dany temat, a także łatwiej wdrożyć zdalny zespół bez organizowania licznych videorozmów na każdy istotny temat.

Funkcjonalność platformy

W dniu publikacji tego tekstu na Skillveo dostępnych jest 168 kursów składających się z 4796 mikrolekcji – to 626 godzin wartościowych treści w formie kursów i webinarów. Na 7 kategorii tematycznych obecnie składa się:

  • Pakiet Office
  • Rozwój osobisty
  • Grafika komputerowa
  • Marketing
  • Programowanie
  • Sprzedaż
  • Zarządzanie

Do tej listy niedługo dołączy również między innymi zestaw szkoleń o pracy zdalnej. Do kursów online dołączone są również zadania praktyczne, a po ukończeniu wybranego kursu każdy uczestnik może wziąć udział w quizie sprawdzającym jego nowo nabytą wiedzę. Dzięki temu Twoi managerowie mogą regularnie sprawdzać raporty aktywności użytkowników platformy.

Aby wykorzystać pełnię możliwości platformy i wprowadzić w niej wewnętrzne szkolenia oraz zautomatyzować onboarding, kluczowym aspektem jest personalizacja. Moduł szkoleń wewnętrznych jest wciąż rozwijany i już teraz pozwala Ci na wgrywanie własnych materiałów – niezależnie czy mają formę video, audio czy dokumentów. Możesz przygotować własne lekcje i „egzaminować” nowych pracowników za pomocą takich narzędzi jak kreator quizów. Dzięki temu Twoi managerowie będą mieli możliwość sprawdzenia poziomu zaangażowania uczestników w szkolenia lub onboarding w formie raportów.

Dlaczego warto zainwestować w Skillveo?

Szkolenia stacjonarne to rozwiązanie, które potrafi być kosztowne i zawsze wiąże się z ryzykiem, że wiedza nie zostanie odpowiednio wdrożona i zweryfikowana. Wykorzystanie w tym celu platformy online pozwala zaoszczędzić czas – eliminuje to koszty alternatywne takie jak koszt dojazdu, dostosowanie się do tempa grupy czy zorganizowanie przestrzeni do szkoleń. Jedyne, co jest potrzebne do korzystania z platformy to dostęp do internetu – dostęp do platformy pracownik otrzymuje w 5 minut. Koszty samego szkolenia dla jednego pracownika również są znacznie niższe – subskrypcja na platformie to koszt 39 PLN miesięcznie za pracownika, podczas gdy ceny całego dnia szkoleń w standardowej formie „na żywo” zaczynają się od 200 PLN za uczestnika.

Ofertę Skillveo dopasowujemy do potrzeb klientów, a cena subskrypcji jest zależna od liczby pracowników i wybranego pakietu kursów. Kursy prowadzone są przez ekspertów wybranych tematów z całej Polski oraz firmy szkoleniowe takie jak InAkademia, Edugrafia, czy International Academy of Computer Training (IACT). Autorzy kursów dołączają do Skillveo w odpowiedzi na oczekiwania, jakie mają nasi klienci. Jeśli chcesz, możemy również zorganizować z nimi webinar! Eskperci tacy jak Michał Kowalczyk z exwork.pl czy Piotr Nabielec z produktywni.pl mogą wziąć w nich udział wtedy, kiedy Twoja firma będzie potrzebowała ich wsparcia najbardziej.

Skillveo pomoże Ci zaprojektować nie tylko swoje procesy szkoleniowe. Nasze doświadczenie w rozwijaniu procesów zdobywania wiedzy pomoże Ci przyspieszyć również przeniesienie tradycyjnego onboardingu do zautomatyzowanego rozwiązania w formie onboardingu online. Możemy też zorganizować webinar dla Ciebie i Twoich klientów! Dostosujemy nasze wsparcie do Twoich potrzeb. Jeśli poszukujesz odpowiedniego studia do nagrań video – również jesteśmy w stanie pomóc!

Stworzyliśmy Skillveo tak, aby odpowiadać tylko na Twoje realne potrzeby. Dlatego też po dobraniu odpowiedniego rozwiązania dla Twojej organizacji każdy klient otrzymuje opiekuna firmy. W ten sposób możesz mieć pewność, że wdrożenie odbywa się zgodnie z założonym przez Ciebie planem a Twoi managerowie dostają regularne wsparcie w postaci najlepszych praktyk pozwalających na osiąganie przez pracowników wysokiej aktywności. Dodatkowo masz pewność, że helpdesk jest na wyciągnięcie ręki w każdej chwili.

Skillveo powstało w 2015 roku jako pierwsza polska platforma e-learningowa dla biznesu, a od tego czasu naszymi klientami zostało ponad 200 firm. Twoja również może do nich dołączyć! Sprawdź, czy to rozwiązanie odpowie na Twoje potrzeby – skontaktuj się z nami: biuro@skillveo.com

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.