Platforma onboardingowa dla partnerów handlowych – czy warto?

Dobrze zaprojektowany i przeprowadzony onboarding to nie tylko sposób na wdrożenie nowych pracowników w firmie. Przy pomocy tego narzędzia można również bardziej angażować zewnętrznych partnerów handlowych, aby jeszcze lepiej sprzedawali produkty lub usługi Twojej firmy. Jak wykorzystać platformę onboardingową w tym celu?

Zwiększenie świadomości na temat firmy, jej misji i wartości

Jaką korzyść platforma onboardingowa, może przynieść firmie w kontekście partnerów biznesowych? Cofnijmy się o krok wstecz i zobaczmy, jakie funkcje pełni onboarding tak w ogóle. Nowi pracownicy dowiadują się dzięki niemu o wszystkim, co najważniejsze w firmie: o obszarach jej działania, misji i wartościach, produktach lub usługach oraz zasadach współpracy między zespołami. Pomyśl tylko, jak bardzo zmieni się podejście zewnętrznych partnerów, jeśli w jednym miejscu będą mieli dostęp do aktualnej i niezbędnej wiedzy, potrzebnej do realizacji celów sprzedażowych. Dobrze poinformowani i przygotowani będą poświęcać więcej uwagi działaniom sprzedażowym Twoich produktów i usług, ponieważ nie tylko lepiej je poznają, ale również zyskają szerszy kontekst Twojej marki, który będą mogli wykorzystać.

Onboarding dla sprzedawców – źródło informacji o produktach, usługach i klientach

Do jakich klientów Twoja firma chce dotrzeć? O których można mówić, że są kluczowi? Jakie działania sprzedażowe warto zintensyfikować, a na które położyć nieco mniejszy nacisk? Platforma onboardingowa taka jak Skillveo pomoże Twoim partnerom handlowym uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące klientów oraz produktów i usług. Bez dobrego poznania oferty i określenia, do kogo ma być ona kierowana, nawet najlepszy handlowiec nie będzie w stanie zrealizować celów sprzedażowych. Onboarding jest dobrym narzędziem do pogłębienia wiedzy sprzedawców i – co za tym idzie – do tego, by mogli oni skutecznie zoptymalizować działania sprzedażowe.

Jasno sprecyzowane cele sprzedażowe

Wdrożenie partnerów handlowych w specyfikę organizacji i zaprezentowanie jej „od środka” to także dobry sposób na partnerską dyskusję o celach. Bo jak rozmawiać z partnerami handlowymi o targetach, jeśli nie znają organizacji, z którą współpracują? Handlowcy nie tylko muszą znać się na samej sprzedaży, lecz przede wszystkim powinni wiedzieć, w czym specjalizuje się firma. I w tym zakresie świetnym rozwiązaniem może okazać się właśnie platforma onboardingowa. Gdy handlowiec pozna plany i strategię sprzedażową Twojej firmy, będzie mógł lepiej przygotować działania zorientowane na zyski i zmienić potrzeby w korzyści.

Materiały i narzędzia dla partnerów handlowych

Podczas onboardingu partnerzy handlowi mogą nie tylko skorzystać ze szkoleń, by jeszcze lepiej poznać produkty i usługi firmy, lecz także dowiedzieć się o narzędziach, które przydadzą im się w pracy oraz zapoznać się z technikami, których wcześniej nie wykorzystywali. Twoja firma może pochwalić się innowacyjnymi procesami pozyskiwania i utrzymywania klientów? Kieruje się wartościami, które wyróżniają ją na rynku? Zaprezentuj to wszystko przy pomocy platformy Skillveo i zapewnij swoim partnerom stały dostęp do materiałów marketingowych i aktualności z życia firmy.

Onboarding partnerów handlowych to inwestycja, która się opłaca. Skorzystaj z tego rozwiązania i obserwuj, jak wyniki sprzedażowe w firmie rosną.

Więcej informacji na stronie: https://partnerzy.skillveo.com/

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.