Rozwiązania znane z platform streamingowych w biznesie

Szukasz sposobów na usprawnienie Twojej organizacji? Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nowych rozwiązań, ale nie wiesz, jakie korzyści ze sobą niosą? Takie wątpliwości pojawiają się w głowie każdego odpowiedzialnego przedsiębiorcy. W tym artykule przybliżymy Ci zalety korzystania z platform onboardingowych. Omówimy ich korzyści i porównamy je do doskonale znanych Ci rozwiązań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz usprawnić procesy w swojej firmie, czytaj dalej!

Czym jest platforma streamingowa?

Platforma streamingowa to narzędzie, które pozwala użytkownikom oglądać lub słuchać treści dowolnym miejscu w czasie rzeczywistym. Tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają użytkownikom na dostęp do treści na żądanie, bez konieczności czekania na ich pobranie. Ponadto, platformy te mogą być używane do transmitowania wydarzeń na żywo. Zagościły one w naszych życiach na dobre i obecnie wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia.

Rozwiązania, które wykorzystują najpopularniejsze platformy streamingowe

Dostawcy usług streamingowych zrewolucjonizowali sposób, w jaki oglądamy telewizję. W związku z tym sukcesem, coraz większa liczba pracodawców szuka sposobu, aby wykorzystać możliwości, jakie dają tego typu platformy w swojej firmie. Odpowiedzią na poszukiwania jest wykorzystywanie odpowiednio przygotowanych platform do onboardingu nowych pracowników. Platformy to nie tylko nowe produkcje i seriale, to także wspaniałe narzędzie do realizacji kursów online. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, w których dostępne są tego typu rozwiązania jest Skillveo. Odnajdziesz tam technologie i narzędzia przydatne w procesie wprowadzenia nowych pracowników w szeregi firmy.

Streaming w biznesie

Szkolenia to nieodłączny element każdej pracy. Niezależnie od stażu, każdy pracownik zobowiązany jest zapoznać się z informacjami dotyczącymi swojego stanowiska. Podczas pierwszych dni nowy pracownik uzyskuje wiedzę na temat swoich obowiązków: uczy się obsługiwać sprzęt i zapoznaje się z kulturą całej organizacji. Pracownicy z dłuższym stażem mogą z czasem zgłosić potrzebę rozszerzenia swojej wiedzy – wtedy najczęściej korzystają z kursów doszkalających. Dzięki odpowiednio przygotowanej platformie, każdy z pracowników może odbyć dowolną liczbę szkoleń nie wychodząc z domu. Udostępnianie informacji nigdy nie było tak proste. Wystarczy aplikacja mobilna lub dedykowana platforma, w której umieścisz wszystkie potrzebne filmy szkoleniowe.

Dlaczego onboarding online jest ważny dla nowych pracowników?

Proces onboardingu jest kluczowym elementem działalności organizacyjnej. Przed każdym nowym pracownikiem stoją te same obowiązki – nauka nowych funkcji i zadań. Właściwe wdrożenie już od pierwszego dnia ma kluczowe znaczenie w poczuciu przynależności do zespołu każdego pracownika. Początkowe zadania nie powinny być zbyt trudne – najlepiej, gdyby ograniczyły się do oglądania wstępnych materiałów wideo, które w łatwy i przyjemny sposób przedstawią najważniejsze informacje o stanowisku. W zdalnym onboardingu chodzi o zwiększenie poczucia zaopiekowania pracownika i nauki nieskomplikowanych zagadnień.

Platforma do onboardingu – główne zalety

Technologia, która udostępnia pracownikom kursy online niesie ze sobą szereg korzyści. Firmy, które zdecydowały się na ich wdrożenie stale odnotowują wzrost zaangażowania pracowników i zainteresowania firmowymi produktami. Do najważniejszych z nich należą:

Zwiększona efektywność – dostarczenie jasnych instrukcji i informacji pozwala nowym osobom na szybkie wdrożenie i przechodzenie na kolejne etapy procesu.

Lepsza komunikacja – zdalny onboarding zapewnia nowym pracownikom bezpieczną przestrzeń do zadawania pytań i kontaktowania się z innymi pracownikami.

Większa spójność – standaryzując proces wdrażania pracowników we wszystkich działach, zdalny onboarding pomaga zapewnić, że wszyscy nowi pracownicy otrzymają takie samo, wysokiej jakości wprowadzenie, niezależnie od ich roli w firmie.

Szkolenie nowego pracownika online jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem i znacznie przyspiesza tworzenie nowego zespołu. Zapewnienie dostępu do systemów szkoleniowych pozwala pracownikom korzystać z wiedzy w dowolnym miejscu i czasie.

Jak zaplanować wdrożenie nowego pracownika online?

Dobrą praktyką jest przygotowanie procesu wdrożenia nowego pracownika z odpowiednim wyprzedzeniem. Właściwa organizacja pozwoli uniknąć przestojów, które mogą wyniknąć na przykład w wyniku nieobecności jednego ze szkoleniowców. Kiedy cały proces będzie odpowiednio zaplanowany, koniec onboardingu idealnie zazębi się w wymianą specjalistów na danym stanowisku. Przygotowanie instruktażowych materiałów wideo początkowo może pochłonąć trochę czasu, jednak później odciążą pracę działu HR i innych pracowników odpowiedzialnych za organizację szkoleń. Transmisje dla nowych użytkowników mogą być doskonałym uzupełnieniem wiedzy do przygotowanych wcześniej materiałów wideo.

Proces wdrożenia a cierpliwość

W trakcie onboardingu zauważysz, że każdy z pracowników ma swoje potrzeby odnośnie c zasu potrzebnego do przyswojenia wiedzy. Samo obejrzenie filmów nie wystarczy. Dlatego zadbaj o odpowiednie wsparcie. Pokaż każdemu nowemu pracownikowi, że w każdej chwili może zadawać pytania odnośnie produktów, technologii i działania firmy. Takie podejście zwiększy jego zaangażowanie, co bezpośrednio przekłada się na lepszą efektywność i osiąganie lepszych wyników. Regularnie pytaj, wysyłaj ankiety i pamiętaj, że monitorowanie to ma służyć wyłącznie ulepszeniu procesu wdrożenia! Wykorzystując transmisje na żywo i streaming w onboardingu możesz zainteresować innych użytkowników do zapoznania się z profilem działalności Twojej firmy. Skutecznie podniesie to jej wartość i ugruntuje jej pozycję na rynku.

Bądź mistrzem w procesie onboardingu dzięki Skillveo! Wypełnij formularz na stronie: https://skillveo.com/

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.