Szkolenia online dla kierowców zawodowych – rewolucja w branży transportowej

Zawodowi kierowcy to grupa, której zorganizowanie szkolenia stacjonarnego w jednym czasie i określonym miejscu graniczy z cudem. Tymczasem przepisy dotyczące transportu drogowego i przewozu towarów w każdym państwie stale się zmieniają, więc regularne kursy są po prostu nieuniknione, w szczególności dla kierowców międzynarodowych. Jak połączyć wymóg przekazania najnowszej wiedzy z terenowym charakterem tej grupy pracowników? Okazuje się, że można to zrobić bardzo prosto: przez e-learning. Z pomocą platformy szkoleniowej, takiej jak Skillveo, przygotujesz wszystkie wymagane szkolenia dla kierowców.

Dynamiczna branża wymaga nowoczesnych rozwiązań

Przepisy o transporcie drogowym potrafią zmienić się z tygodnia na tydzień. Wytyczne dotyczące przewozu materiałów albo oświadczeń niezbędnych przy wjeżdżaniu na określone terytoria – czasem drobne zmiany mogą powodować poważne utrudnienia w pracy zawodowych kierowców. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić pracownikom stały dostęp do aktualnej bazy wiedzy. Najlepiej do takich materiałów, które mogłyby być odtworzone w dowolnym momencie i miejscu. To ważne szczególnie w przypadku kierowców zawodowych, którzy większość swojego czasu spędzają w podróży. Zorganizowanie stacjonarnego szkolenia, które wpasowałoby się w harmonogram wszystkich pracowników, jest w tym przypadku zadaniem niezwykle trudnym. Dlatego warto rozważyć e-learning i dedykowaną platformę szkoleniową, taką jak Skillveo. Dzięki prostym rozwiązaniom IT można skonfigurować szkolenia online dla kierowców zawodowych tak, by zawsze mieli oni pod ręką najnowsze aktualizacje przepisów i wytycznych. Skillveo to platforma, na której umieścić można szkolenia okresowe, kwalifikacyjne (kwalifikacja wstępna, przyspieszona, uzupełniająca), kursy z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych czy – w przypadku większych firm transportowych – programy szkoleniowe dla menedżerów. Na przykład z zakresu komunikacji, zarządzania czy automatyzacji.

Zdalne szkolenia przez internet dla kierowców

Zawodowcy realizujący usługi transportowe to grupa, która do tradycyjnych szkoleń podchodzi z dystansem. Dlaczego? Często szkolenia kojarzą im się z przykrym, „teoretycznym” obowiązkiem, którego wymaga od nich przełożony. Jak więc zmotywować do nauki profesjonalnego kierowcę? Zaproponuj szkolenie online. Jest ono:

  • angażujące
  • ciekawe
  • dynamiczne
  • wygodne
  • nie zakłóca harmonogramu pracy

Zdalne kursy chociażby z przewozu rzeczy i osób to coś więcej niż „kursy komputerowe” oferowane przez wiele ośrodków szkoleniowych, które mimo, że odbywają się elektronicznie, wymagają uczestnictwa stacjonarnego. Szkolenia online prowadzone za pomocą dedykowanej platformy pozwalają na swobodną naukę w dogodnym dla uczestników momencie – mogą zrealizować je w domu, w podróży albo na przykład w czasie dłuższego postoju. Co więcej, do materiałów szkoleniowych można w każdej chwili wrócić, jeśli jest taka potrzeba. Przepisy i nowe wytyczne łatwo zapamiętać również dzięki specjalnie przygotowanym testom. To wszystko sprawia, że szkolenia dla kierowców zawodowych w formie zdalnej sprawdzą się znacznie lepiej niż tradycyjny, stacjonarny model przekazywania wiedzy.

Rozwiązania zastosowane na platformie pozwalają dostosować szkolenia do konkretnych potrzeb. Istnieje możliwość opracowania ścieżki ogólnej dla kierowców zawodowych albo indywidualnej, przygotowanej specjalnie pod konkretnego kierowcę: na przykład na podstawie zaplanowanych dla niego przejazdów na terytoria, gdzie obowiązują szczególne wytyczne lub – jeśli jest taka potrzeba – w oparciu o popełnione wcześniej błędy czy wykroczenia podczas jazdy.

Szkolenia online dla kierowców – kto może skorzystać?

Na jednej platformie szkoleniowej zamieszczono wiele rozwiązań, dzięki czemu niejednorodne środowiska i różni specjaliści mogą uczyć się z jej pomocą w tym samym czasie. Zespół Skillveo pomoże Ci łatwo przygotować kurs z przepisów przewozu rzeczy lub osób, kursy dla kierowców przewożących towary niebezpieczne, czy też szkolenia dla managementu firm transportowych mających filie w różnych miastach. Przy pomocy platformy można również przeprowadzić szkolenia online z pracy na tachografach cyfrowych.

Platforma szkoleniowa to również idealne miejsce, żeby zamieścić szkolenia online dla kierowców samochodów firmowych. Ważne jest, by poza wymaganymi badaniami psychotechnicznymi przeprowadzić szkolenie z zasad ruchu drogowego. Dlaczego? Ponieważ kierowcy rzadko mają okazję zaktualizować swoją wiedzę – a przecież przepisy w prawie drogowym również się co jakiś czas zmieniają. To sprawia, że często nawet kierowcy z dużym stażem na temat obowiązujących zasad wiedzą niewiele. Ich zachowanie na drodze jest zazwyczaj efektem przyzwyczajeń, nawyków albo intuicji. Warto więc zadbać o szkolenie, które przygotuje kierowców samochodów służbowych do bezpiecznej jazdy.

Znając specyfikę tego, jak uczą się konkretne grupy zawodowe, można przygotować materiały, które zaciekawią i zachęcą do nauki każdego. Platformy szkoleniowe umożliwiają przygotowanie angażujących treści, a także – w razie konieczności – na szybką aktualizację materiałów szkoleniowych. Nie zapominajmy również o oszczędności czasu: zarówno dla uczestników, jak i szkoleniowców. To wszystko sprawia, że szkolenia online dla kierowców to korzyści dla każdej ze stron.

Myślisz o zdigitalizowanej szkoleń dla kierowców? Wypełnij formularz na stronie: https://skillveo.com/

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.