Szkolenia produktowe dzięki platformie do zdalnego onboardingu

Chcesz, by Twoi sprzedawcy, dealerzy i pośrednicy byli zawsze na bieżąco z wiedzą o produktach? Zadbaj o to, by mieli do tego odpowiednie warunki. Szkolenia produktowe online dla sprzedawców to sposób na to, by zawsze mogli mieć aktualną znajomość produktów i usług. Dzięki platformie do zdalnego onboardingu możesz przygotować e-szkolenia dla pracowników i mieć pewność, że zdobędą oni kompleksową wiedzę o nowych, zaktualizowanych i planowanych ofertach. W końcu odpowiednie przygotowanie i znajomość produktów to klucz do tego, by sprzedawali jeszcze efektywniej.

Zdalne szkolenia to przyszłość firm?

Praca zdalna, zespoły hybrydowe czy pracownicy rozproszeni po różnych lokalizacjach to dla większości firm nowa sytuacja. Jednak w przypadku działów handlowych jeszcze przed pandemią można było zauważyć podobne wyzwania – sprzedawcy podróżują po całej Polsce, a często również poza nią. W takich okolicznościach trudno zapewnić im odpowiednie przygotowanie z wiedzy o produktach; ciężko jest zebrać wszystkich handlowców w jednym miejscu i w tym samym czasie. A jednak regularne szkolenia produktowe to obowiązkowy element w każdej organizacji. W końcu kluczowe jest, żeby przedstawiciele handlowi Twojej firmy stale przyswajali informacje o nowych, zaktualizowanych czy planowanych elementach oferty. Jak więc zadbać o to, by handlowcy mogli otrzymać niezbędną wiedzę? Z pomocą przychodzi e-learning. Szkolenia online dla sprzedawców to rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają Product Managerowie zarówno większych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Zmiana rozwiązań tradycyjnych na cyfrowe podczas pandemii pokazały, że zdalnie można uczyć się efektywnie, z zaangażowaniem i – co najważniejsze – wygodnie.

Dlaczego warto wykorzystać e-learning w szkoleniach produktowych?

Poza rozwiązaniem problemów, które opisaliśmy wyżej, zdalne szkolenia produktowe dla handlowców to także elastyczność, swoboda, oszczędność czasu i łatwiejsza aktualizacja treści. Sprzedawcy, w przypadku których jedna podróż służbowa goni drugą, z chęcią skorzystają z gotowych materiałów o ofercie, przygotowanych do pobrania lub obejrzenia. Nawet jeśli wcześniej zapoznali się z niektórymi treściami szkolenia, z pewnością chętnie przypomną sobie dany fragment czy kluczowe cechy danego produktu w drodze do klienta. Podobnie w przypadku nowych handlowców czy powracających do firmy po dłuższej nieobecności – dzięki szkoleniom online na platformie mogą szybko zaktualizować wiedzę o ofercie czy filozofii organizacji (więcej o tym, jak wykorzystać platformę szkoleniową do reboardingu pisaliśmy tutaj). Warto zaznaczyć, że platforma dzięki rozwiązaniom IT pozwala nie tylko na podstawowe “przeszkolenie” ze znajomości produktów bądź usług – to również idealne narzędzie do tego, by skutecznie przekazywać najnowszą wiedzę i podnosić kompetencje. W Skillveo szkolenia online są przygotowane z dbałością o ich atrakcyjność, interaktywność oraz elementy angażujące uczestników.

Dla jakich firm szkolenia produktowe online na platformie będą szczególnie korzystne?

Szkolenia produktowe w formie e-learningu znajdą zastosowanie zwłaszcza w dwóch przypadkach: jeśli masz w ofercie długowieczne produkty (czyli takie, gdzie produkty są dostępne w ofercie przez wiele lat) oraz szybko zmieniające się oferty i usługi (czyli wiele nowych wersji i wariantów w krótkim czasie). Do pierwszej grupy zaliczą się więc firmy z branż produkcyjnych, w tym meble, RTV i AGD, motoryzacja, a także przedsiębiorstwa farmaceutyczne bądź medyczne. Drugą kategorię reprezentować będą firmy telekomunikacyjne, finansowe, banki, ubezpieczenia czy sieci handlowe.

Wiedza o produktach atrakcyjnie i angażująco

“Celem tego szkolenia jest przedstawienie nowości produktowych naszej firmy”, czyli jak zniechęcić uczestników już na samym starcie. Zapomnij o sztampowych szkoleniach, nudnych formułach i materiałach, które po zakończeniu szkolenia lądują na samym dole szuflady. Dzięki platformie szkoleniowej Skillveo możesz wypróbować różne formaty szkoleniowe i zdecydować, który najlepiej trafi do Twoich pracowników. Skorzystają na tym zarówno handlowcy, jak i cała firma – ciekawe podana wiedza zostaje z uczestnikami szkolenia na dłużej, a dzięki temu mogą oni osiągnąć jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe. Co więcej, materiały otrzymają równolegle wszyscy, bez względu na ich lokalizację.

Pamiętaj o zdefiniowaniu oczekiwań, określeniu grupy docelowej i środowisku, w jakim może być zastosowany e-learning (biuro, sklep, podróż). Wtedy wraz z pomocą teamu Sklllveo przygotujesz odpowiednie i angażujące materiały, a w przypadku dezaktualizacji jakichkolwiek treści, łatwo uzupełnisz dany moduł na platformie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach w Skillveo? Wypełnij formularz na stronie: https://skillveo.com/

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.