Skuteczne wdrożenie pracy zdalnej do organizacji – jak może w tym pomóc baza wiedzy Skillveo?

Kryzys związany z natychmiastowym przejściem na pracę zdalną niewątpliwie już został zażegnany. Podstawowe problemy zostały zaadresowane – pracownicy pracują w swoich domach, każdy zna swoje zadania, odbywają się spotkania na Zoomie lub przy pomocy innego narzędzia… ale czy w perspektywie długoterminowej to wystarczy?

Praca zdalna wdrożona, ale co dalej…?

Obecnie znajdujemy się niejako w przejściowym momencie – wdrożyliśmy to, co było do wdrożenia, ale wiele firm zastanawia się, w którą stronę podążać dalej. Czy wrócić w 100% do biur? Zwiększyć wymiar zdalnej pracy i iść w kierunku modelu hybrydowego? Czy może pracować całkowicie zdalnie? Niewątpliwie, wielu pracodawców przekonało się jednak, że sporą część obowiązków pracownicy są w stanie wykonać w domu, a w związku z tym ich obecność w biurze nie zawsze jest konieczna.

Prognozy wskazują, że praca zdalna zostanie z nami na dłużej. Dlatego ważne jest, aby w odpowiednim momencie uświadomić sobie, że wyzwania, które do tej pory zażegnaliśmy to dopiero wierzchołek góry lodowej. Narzędzia do komunikacji, technologia, dostęp do internetu – w obecnych czasach nie stanowią żadnego problemu. Praca zdalna to jednak coś więcej niż firmowy laptop, szybkie Wi-Fi i wideokonferencja raz w tygodniu. To, co będzie stanowiło realne wyzwanie w najbliższym czasie to motywacja naszych pracowników i utrzymanie ich zaangażowania. Czy jesteśmy w stanie monitorować to „na odległość”? Czy nasz zespół ufa nam na tyle, aby szczerze powiedzieć nam o swoich negatywnych odczuciach? A czy my ufamy naszemu zespołowi? A może uważamy, że kontrola jest najwyższą formą zaufania? No właśnie – ile ludzi, tyle poglądów. Dlatego fundamentem jest, aby budować świadomość na temat wyzwań związanych z pracą zdalną i usystematyzować wiedzę na jej temat.

Szczególnie ważne w zarządzaniu zespołem zdalnym, będą zatem kompetencje managerów, którzy prowadzą zdalne zespoły i kształtują postawy swoich pracowników. Stoją oni przed nie lada wyzwaniem i muszą wykazać się dużą dozą empatii, zrozumienia, umiejętności miękkich oraz refleksji nad tym, w jaki sposób ich działania mogą zostać odebrane przez osobę po drugiej stronie ekranu. W dłuższej perspektywie może się okazać, że predyspozycje niektórych pracowników nie są dopasowane do danego stanowiska, co wcześniej nie było tak zauważalne podczas pracy w biurze. Ważne zatem, aby liderzy zespołów zdalnych, byli niezwykle czujni na to, jakie procesy zachodzą wewnątrz zespołu i jak w odpowiednim czasie na nie zareagować.

Dlatego w Skillveo postanowiliśmy stworzyć kompleksową Bazę wiedzy o pracy zdalnej jako merytoryczne wsparcie dla firm, które chcą wdrożyć pracę zdalną na dłużej.

Baza wiedzy o pracy zdalnej Skillveo

Baza wiedzy o pracy zdalnej jest odpowiedzią na wyzwania związane ze wdrażaniem pracy zdalnej do organizacji. W Skillveo już od lat praktykujemy i propagujemy zdalny model zdobywania wiedzy. Nasze doświadczenie pokazało nam, jak wiele korzyści biznesowych pociąga za sobą wdrożenie tego typu rozwiązań do organizacji. Dlatego tak bardzo zależy nam na edukacji rynku i pracodawców, aby w końcu w pełni zaufali zdalnemu modelowi i mogli wykorzystać 100% jego potencjału. Dzięki wiedzy zgromadzonej w ramach tych materiałów organizacje mogą nie tylko przyspieszyć proces wdrożenia pracy zdalnej, uczynić go bardziej efektywnym, ale również przekonać się na własnej skórze o korzyściach, jakie ze sobą niesie w perspektywie długoterminowej.

Co Twoja firma może zyskać, korzystając z naszej bazy?

  • Wiedza realnych ekspertów w zakresie pracy zdalnej. Osoby, które zaangażowane są w tworzenie treści to specjaliści z zakresu prawa, technologii, psychologii, czy human resources, którzy już od kilku lat są praktykami modelu rozproszonego.
  • Różnorodność materiałów. W bazie znajdziesz liczne artykuły, webinary, checklisty, instrukcje czy ebooki, dzięki którym przyswajanie nowej wiedzy nie będzie nudne! Co za tym idzie – pracownicy chętniej po nią sięgają i dopasowują materiały do swoich aktualnych potrzeb.
  • Bieżące aktualizacje materiałów. Wiemy, jak szybko wiedza współcześnie się dezaktualizuje, dlatego nasza baza jest regularnie aktualizowana! Kiedy do niej dołączasz, możesz liczyć na ciągłe pojawianie się nowych, bogatszych materiałów.
  • Kompleksowość tematów. W ramach materiałów znajdziesz takie zagadnienia jak: zarządzanie, motywacja, kultura organizacyjna, work-life balance, well-being, narzędzia czy komunikacja, dzięki czemu z bazy może korzystać zarówno pracownik jak i manager.
  • Darmowy dostęp. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki – materiały publikowane w bazie są w 100% darmowe! Wystarczy, że się zarejestrujesz, aby uzyskać stały dostęp.
  • Wiedza uporządkowana w jednym miejscu. Wreszcie nie musisz szukać informacji w kilku źródłach. Baza wiedzy pozwala Ci oszczędzić czas oraz energię i przeznaczyć je na efektywne przyswajanie wiedzy.

Każdy nowy sposób na efektywne zarządzanie pracą zdalną w Twojej organizacji jest wart uwagi. Baza wiedzy o pracy zdalnej Skillveo powstawała we współpracy z ekspertami w swoich dziedzinach i stanowi zbiór rozwiązań, inspiracji, wiedzy, które możesz wykorzystać w swojej firmie. Rozwijaj swoich managerów i pracowników, aby praca zdalna przyniosła korzyści Twojej firmie w perspektywie długofalowej. Tutaj dowiesz się więcej: https://skillveo.com/praca-zdalna

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.