Jak uzyskać dofinansowanie na szkolenia dla Twojej firmy?

Według raportu “Workplace Learning Report“ zrealizowanego przez LinkedIn, rok 2019 miał być przełomowy pod względem rozwoju talentów w firmach. Wyniki badań wskazały, że poszerzanie kompetencji pracowników jest uznawane za coraz istotniejszy czynnik wpływu na biznes. Niestety, budżety szkoleniowe, zwłaszcza w czasie kryzysu są zwykle mocno ograniczone.

Aby wspierać organizacje w szkoleniu pracowników, Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizuje dofinansowania dla przedsiębiorców na środki szkoleniowe. Wsparcie może wynieść od 50 do nawet 80% kosztów szkolenia. W poniższym artykule dowiesz się gdzie można je zrealizować i kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Skillveo jako sposób na rozwój Twoich pracowników

Jedną z platform, z których można skorzystać w ramach programu jest Skillveo. Oferujemy ponad 150 kursów i 400 godzin szkoleń online, a nasze kursy przygotowywane są w formie kilkuminutowych mikrolekcji. Z myślą o dużej dynamice biznesu umożliwiamy pracownikom rozwój niezależnie od miejsca i czasu – możecie skorzystać z nich wszędzie tam, gdzie macie dostęp do Internetu. Szkolenia są podzielone na kategorie np. Microsoft Excel, rozwój osobisty, grafika komputerowa, programowanie, sprzedaż czy marketing. Skillveo współpracuje z firmami rekrutacyjnymi, kancelariami, konsultantami oraz ekspertami w każdej z pozostałych dziedzin przeprowadzanych kursów. Dzięki temu jest w stanie tworzyć bazę materiałów najwyższej jakości. Korzystając z dofinansowania, aplikująca firma może uzyskać czasowy dostęp do wszystkich tych szkoleń, obniżając koszt dostępu do platformy nawet o 80%.

Aplikuję o dofinansowanie i chcę skorzystać ze Skillveo. Co muszę wiedzieć?

W Skillveo płaci się za dostęp do platformy za jednego użytkownika na miesiąc, a przykładowa cena to 29 zł/osoba. Zakładając, że firma ma 100 pracowników i chce wykupić platformę dla swojej organizacji, powinna wówczas zapłacić 2 900 zł. Korzystając z dofinansowania, firma może obniżyć ten koszt co najmniej do 1 450 zł. Przy spełnieniu dodatkowych warunków finalna cena szkolenia dla 100 osób może spaść nawet do 580 zł.

Jakie firmy mogą uzyskać dofinansowanie?

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest spełnienie dwóch głównych kryteriów:

 • Firma musi należeć do sektora MŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa)
 • Firma musi mieć siedzibę/filię na terenie województwa prowadzącego nabór do dofinansowania

Firmy z sektora MŚP

Dofinansowanie na szkolenia mogą uzyskać wyłącznie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (w rozumieniu art. 2 załącznika nr 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz.Urz. UE L 187 z 26.06.2014, z pózń . zm.). Są to firmy określane mianem sektora MŚP.

O zakwalifikowaniu przedsiębiorstwa do grupy MŚP decydują następujące czynniki:

 • liczba osób zatrudnionych
 • roczny obrót
 • roczna suma bilansowa

Aby przedsiębiorstwo zostało uznane za firmę sektora MŚP, musi spełnić łącznie 2 warunki:

 1. Firma zatrudnia mniej niż 250 pracowników.
 2. Roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro, a/lub całkowity bilans roczny nie przekracza 43 milionów euro.

Województwa, w których przyznawane jest aktualnie dofinansowanie:

 • zachodniopomorskie
 • wielkopolskie
 • warmińsko-mazurskie
 • świętokrzyskie
 • śląskie
 • podkarpackie
 • opolskie
 • lubuskie
 • lubelskie
 • dolnośląskie

Nabory na dofinansowania przeprowadzane są cyklicznie, więc lista województw, w których rekrutacja na dofinansowanie jest otwarta, może z czasem ulec zmianie. Dlatego rekomendujemy, aby na bieżąco sprawdzać nabór na dofinansowania u swojego operatora.

Jak otrzymać dofinansowanie?

(* wymagania i kolejność poniższych kroków mogą różnić się nieznacznie w poszczególnych województwach)

 1. Wybierz operatora usług oferującego szkolenia w Twoim województwie

Jeśli organizacja posiada kilka oddziałów w różnych lokalizacjach, może się starać o bony rozwojowe w kilku województwach.

 1. Wybierz interesujące Cię szkolenia

Załóż swoje konto TUTAJ, a następnie sprawdź które szkolenia objęte są dofinansowaniem.

 1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy

W formularzu będziesz proszony o podanie danych o swojej firmie. W razie wątpliwości, Skillveo może wesprzeć Cię w uzupełnianiu formularza.

 1. Przejdź proces weryfikacji

Podczas weryfikacji, operator sprawdzi, czy Twoja firma kwalifikuje się do otrzymania dofinansowania i wskaże w jakiej wysokości możesz otrzymać wsparcie (50-80%).

 1. Podpisz umowę

W umowie określona zostaje wartość usług rozwojowych, wartość dofinansowania i czas na dokonanie zakupu usługi rozwojowej.

Jesteś zainteresowany dofinansowaniem dla swojej firmy? Zgłoś się do nas, a my pomożemy Ci przejść przez wszystkie formalności w taki sposób, aby Twoi pracownicy mogli już od zaraz zacząć korzystać z naszej platformy. Skontaktuj się z nami mailowo: biuro@skillveo.com

Dodatkowo, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, oglądnij nasz webinar, podczas którego Dominika Ryszka, Product Manager w Skillveo, wyjaśnia w jaki sposób uzyskać dofinansowanie. Znajdziesz go tutaj

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.