Zdalny onboarding pracowników placówek medycznych

Lekarze, pielęgniarki, stażyści, ratownicy, a także rejestratorki medyczne oraz sanitariusze mogą w łatwy i wygodny sposób wdrożyć się w pracę w nowej placówce medycznej. W jaki sposób? Dzięki digitalizacji! Nawigacja po wewnętrznym systemie, zapoznanie ze strukturą i zasadami działania przychodni, a także rozwój kompetencji miękkich – do tego wszystkiego możesz wykorzystać platformę do zdalnego onboardingu, taką jak Skillveo. Jak na tym rozwiązaniu mogą skorzystać prywatne placówki medyczne?

Skuteczny onboarding pracowników medycznych

Pierwsze dni pracy w przychodni to trudny czas dla nowo zatrudnionych – nie tylko przez towarzyszące zmianie stres czy niepewność, lecz także mnogość wewnętrznych zasad obowiązujących w placówce i procedur, z którymi trzeba się zapoznać. Onboarding w służbie zdrowia, podobnie jak w przypadku każdej innej instytucji, powinien być odpowiednio zaplanowany i krok po kroku wdrożony. Z uwagi na charakter tego miejsca pracy, przy wdrożeniu pracowników ważny jest również czas – szczególnie dobrze widać to na przykładzie rejestratorek medycznych, które system muszą opanować do perfekcji w krótkim czasie, aby sprawnie obsługiwać pacjentów. Dobrą wiadomością jest to, że onboarding z powodzeniem może być przeprowadzony zdalnie. Obieg dokumentów, wytyczne z kadr na temat zgłaszania urlopów i rozliczania nadgodzin czy inne kwestie organizacyjne to tylko mały wycinek tego, do czego może być wykorzystana platforma do zdalnego onboardingu. Z pomocą zespołu Skillveo umieścisz na niej również informacje na temat tego, jak funkcjonuje system dokumentacji medycznej, portale z wynikami badań czy aplikacje do organizacji pracy rejestracji.

Czy zdalny onboarding w pracy stacjonarnej ma sens?

Wydawałoby się, że jeśli zespół pracuje niemal wyłącznie stacjonarnie, co ma miejsce w przypadku placówek medycznych, to również onboarding powinien być przeprowadzony w ten sposób. Nic bardziej mylnego! Większość z procesów może zostać przekazana w formie materiałów wideo – nowo zatrudnieni pracownicy zapoznają się w ten sposób z najważniejszymi zasadami panującymi w placówce, jej misją, strukturą. A to wszystko zdalnie: wygodnie i o dowolnej porze. Dzięki prostym rozwiązaniom IT platforma do onboardingu jest idealną przestrzenią, aby zamieścić na niej kluczowe kwestie organizacyjne i materiały informacyjne dla całego personelu. To również symbol nowoczesnej placówki medycznej, gdzie nowe technologie stanowią ułatwienie dla wszystkich i świadczą o nowoczesnym i profesjonalnym podejściu. Co więcej, onboarding online pozwala na dokładne zapoznanie się chociażby z systemami stosowanymi w placówce – przykładowo nowo zatrudniona rejestratorka medyczna może w każdej chwili wrócić do materiału na temat działania systemu i przypomnieć sobie zasady jego funkcjonowania lub znaleźć gotowe rozwiązania dla bardziej skomplikowanych spraw.

Szkolenia online dla pracowników placówek medycznych

Platforma do zdalnego onboardingu może być wykorzystana do szkoleń czy aktualizacji wiedzy nie tylko nowych pracowników. To dobre miejsce do dzielenia się z zespołem informacjami o nowościach w firmie oraz do tego, by przeprowadzać kursy online: dla rejestratorek, sanitariuszy, ratowników, medyków. Zarządzający placówką medyczną mogą na przykład zaproponować rejestratorkom medycznym szkolenie z zakresu komunikacji, organizacji czasu czy uzupełniające wiedzę branżową lub biznesową – osoba na tym stanowisku musi na przykład wiedzieć, czy nakładanie się okresów zwolnień lekarskich jest dozwolone. U pracowników medycznych duże znaczenie mają nie tylko znajomość przepisów i wiedza na temat praw pacjenta, ale też kompetencje miękkie i odpowiednie podejście do chorego. Za pomocą platformy Skillveo możesz zorganizować na przykład szkolenie z zasad dotyczących kontaktu z pacjentem, podczas którego pracownicy znajdą wskazówki, jak zachować się w poszczególnych sytuacjach i jakich przykładowych odpowiedzi mogą użyć. Uczestnicy szkolenia łatwo sprawdzą swoją wiedzą dzięki testom na platformie.

Wszystkie najważniejsze kwestie organizacyjne i zasady funkcjonowania placówki medycznej można zdigitalizować, a później wykorzystywać przy onboardingu nowych pracowników. Dzięki sprawdzonym narzędziem platformy do szkoleń online mogą znacznie przyspieszyć i ustrukturyzować proces onboardingu. To sprawia, że są pomocne nie tylko w lepszej organizacji pracy, lecz także odciążają pracowników starszych stażem, którzy w normalnych warunkach musieliby poświęcić wiele czasu na szkolenie nowych kolegów i koleżanek.

Chcesz dowiedzieć się więcej o digitalizacji procesu onboardingu? Wejdź na stronę https://skillveo.com/ i wypełnij formularz.

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.