Zarządzanie wiedzą w organizacji przy pomocy platformy e-learningowej

Platformy e-learningowe przeniosły proces nauczania na zupełnie inny poziom. Oferują pracownikom łatwy i wygodny sposób uczenia się nowych umiejętności, zwiększając tym samym poziom zarządzania wiedzą w organizacji. W jaki sposób platformy e-learningowe mogą być skutecznie wykorzystywane w strategii zarządzania wiedzą? Jakie korzyści płyną z wykorzystania platform e-learningowych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnajdziesz w niniejszym artykule!

 • Baza wiedzy – szkolenie, uzupełnienie wiedzy i najważniejsze procedury w jednym miejscu
 • Dlaczego warto korzystać z platform e-learningowych?
 • Pomoc dla menedżerów i działu HR
 • Zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwie

Baza wiedzy – materiały szkoleniowe pod ręką

Bez wątpienia technologia zrewolucjonizowała sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w świecie e-learningu. Minęły już czasy, kiedy nowo zatrudnione osoby musiały ustawiać się w kolejkach na szkolenia, które często były źle zorganizowane. Dzięki platformie e-learningowej, takiej jak Skillveo, mogą oni uzyskać dostęp do materiałów szkoleniowych w dowolnym czasie i z dowolnego urządzenia – nie muszą już czekać do poniedziałku, ponieważ jeżeli tylko chcą, mogą rozpocząć proces poszerzania swojej wiedzy nawet w niedzielny wieczór. Wystarczy im do tego dostęp do Internetu i dane logowania na platformę. W praktyce, dzięki systemowi zarządzania wiedzą zwiększa się ich jakość pracy, ze względu na fakt, że wszystkie najważniejsze informacje są zawsze pod ręką. Takie wsparcie w biznesie pozwala na zbudowanie u pracownika poczucia pewności siebie, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Dlaczego warto?

Niewątpliwie, odpowiedni system zarządzania wiedzą znacznie podnosi doświadczenie pracowników, niezależnie od tego w jakiej dziedzinie pracują. A co zyskasz Ty dzięki niemu? Do głównych zalet posiadania w firmie platformy szkoleniowej należą:

 • oszczędność czasu pracowników i Twoich pieniędzy – nie musisz rezerwować sali ani zatrudniać za każdym razem zewnętrznej firmy do przeprowadzenia szkolenia,
 • możliwość szybkiej weryfikacji wiedzy poszczególnych działów – platforma umożliwia monitorowanie postępów każdej osoby, która jest aktualnie w trakcie nauki,
 • zwiększenie wydajności – szybki dostęp do materiałów gwarantuje większą produktywność,
 • płynny wzrost kompetencji pracowników – dzięki przyjemnym formom zdobywania wiedzy,
 • większa kultura organizacyjna,
 • szybka organizacja spotkań video – nie musisz czekać, aż każda osoba zjawi się u Ciebie w biurze,
 • zwiększanie poczucia przynależności do zespołu – odpowiednie wprowadzenie pracownika zwiększa jego poczucie przynależności do firmy,
 • dostępność informacji w każdym miejscu, o dowolnym czasie – na wypadek jakiegokolwiek pytania, każda osoba mająca dostęp do systemu może w każdej chwili sprawdzić interesujące ją informacje.

W biznesie trzeba podążać za wszystkimi nowościami na rynku. Pracodawcy powinni trzymać rękę na pulsie i stale monitorować przebieg poszczególnych procesów w firmie, a także u konkurencji. Korzystanie z platformy e-learningowej usprawnia nie tylko kierowanie wiedzą, a także zasobami ludzkimi. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi szybko możesz sprawdzić, jak wygląda proces wdrożenia w Twojej firmie i nad którymi działami dobrze byłoby popracować. Jest to istotny element zdobywania przewagi konkurencyjnej. Pamiętaj, że sukces często zależy od odpowiedniego podejścia – jeżeli będziesz ciekawy tego, co dzieje się wokół Ciebie, będziesz w stanie w porę na to zareagować i zaproponować swoje rozwiązanie.

Pomoc dla działu HR

Specjaliści ds. zasobów ludzkich są odpowiedzialni za zapewnienie sprawnego funkcjonowania miejsca pracy. Obejmuje to wszystko, począwszy od zatrudniania nowych pracowników, a skończywszy na upewnianiu się, że wszyscy pracują zgodnie z polityką firmy. Pracę działu HR można podzielić na dwa rodzaje: miękki HR oraz twardy HR. Miękki dział kadr koncentruje się na stronie ludzkiej, natomiast twardy dział kadr skupia się bardziej na stronie biznesowej. Specjalista ds. human resources dba o kulturę organizacyjną w firmie. Wykorzystanie platformy e-learningowej takiej jak Skillveo znacznie usprawni pracę działu HR, a co za tym idzie – całego przedsiębiorstwa. Za jej pośrednictwem eksperci i menedżerowie mogą zorganizować:

 • szkolenia i kursy BHP,
 • konsultacje z koordynatorami,
 • zdalny proces rekrutacji,
 • miejsca na publikacje dotyczące wykonywanej pracy,
 • przestrzeń na pytania do specjalistów.

Podczas gdy pracownicy będą brać udział w zdalnym onboardingu, dział HR może zająć się innymi zadaniami w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ten rodzaj pomocy z pewnością doceni każdy pracownik działu HR i nie tylko.

Zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwie

Odpowiednie zarządzanie zasobami ludzkimi i wiedzą w danej organizacji sprzyja tworzeniu kadry na wysokim poziomie. Stosując odpowiednie strategie będziesz miał pewność, że każdy ma dostęp do potrzebnych informacji wtedy, kiedy ich potrzebuje. Jest to coś, czego aktualnie brakuje w wielu polskich przedsiębiorstwach. Oto, co zyskasz dzięki odpowiedniemu systemowi zarządzania wiedzą:

 • zwiększenie kreatywności w zespole,
 • umocnienie Twojej firmy na rynku pracy,
 • odciążenie działu HR,
 • rozwój pracowników,
 • szybciej realizowane projekty i zadania,
 • większe zrozumienie potrzeb klientów,
 • lepszy kontakt z pracownikami,
 • zespół chętniej podejmujący różne wyzwania.

Czy możesz sobie wyobrazić prowadzenie firmy bez wiedzy o tym, nad czym pracują poszczególni pracownicy? Bez śledzenia postępów nie miałbyś jak ocenić wydajności swojego zespołu. Monitorując to, czym zajmuje się aktualnie każdy z działów, będziesz miał stałą kontrolę nad postępami pracy.

Po ukończonych szkoleniach na platformie Skillveo kursanci będą mogli wystawić automatycznie certyfikat ukończenia nauki. Funkcja ta jest bezpośrednio połączona z portalem LinkedIn i pozwala na wyróżnienie się pośród pozostałych przedsiębiorstw. Sprawdź działanie naszej technologii już dziś!

Wypełnij formularz na stronie https://skillveo.com/ 

AUTOR

Szukasz skutecznego sposobu na szkolenie pracowników?

Skillveo to innowacyjna platforma e-learningowa online. Nowoczesne rozwiązanie szkoleniowe dla pracowników firm, oferujące dostęp do szerokiej bazy kursów, niezależnie od miejsca i czasu. Naszą misją jest sprawienie, że dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Przenosimy szkolenia stacjonarne do internetu, zapewniając ich wysoką jakość i skuteczność działania. Wykorzystując nowoczesne technologie opracowaliśmy skuteczną metodologię szkoleniową. Chętnie odpowiemy na potrzeby Twojej firmy. Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@skillveo.com lub skorzystaj z poniższego formularza.